Genealogia - reaktywacja
#1
Genealogia - reaktywacja
Pozwolę sobie na krótkie wyjaśnienie dlaczego taki tytuł.
Otóż, nie ukrywam, że ostatnio, a będzie to jakieś dwa lata, zaniedbałem poszukiwania kolejnych gałązek i listków do drzewa genealogicznego naszej rodziny. Czasami ktoś napisał, o coś zapytał lub poprosił o skan jakiegoś starego rodzinnego dokumentu. I tak toczyło się moje życie bez genealogii.
Ale jakieś dwa miesiące temu otrzymałem wiadomość via Internet z zapytaniem o Modzelewskich.
„Dzień dobry, prowadzę poszukiwania na Podlasiu dla rodziny Modzelewskich z Modzel.”
To zdanie zadziałało jak porządny łyk mocnej, dobrej, orzeźwiającej kawy. Modzelewscy z Modzel? To z pewnością będą wspólni przodkowie. Na jakim etapie, w którym roku gałęzie się łączą? Pytania pchały się do głowy bez przerwy..
Grażynka, bo tak ma na imię autorka zapytania o Modzelewskich, obudziła we mnie uśpiony zmysł poszukiwacza i mola archiwalnego, do tego stopnia, że wspólnie w ciągu krótkiego czasu włączyłem do rodziny kilkunastu, a może i więcej – nie liczyłem,  antenatów.
Mam nadzieję, że ten nowy zapał do poszukiwań nie zgaśnie jak świeczka na wietrze. Czego dowodem jest pierwszy od wielu miesięcy wpis na Forum.
Tą drogą, dziękuję Grażynko za pomoc, poprawki i wskazówki.

A Was szanowni zapraszam do zapoznania się z dotychczasowymi odkryciami, bo te najnowsze opublikuję wkrótce, o czym niezwłocznie Was poinformuję.
Z ukłonami i gorącymi pozdrowieniami
Krzysztof
Krzysztof Piaszczyński
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Genealogia - reaktywacja - przez Krzysztof.P - 30-10-2023, 10:20 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości